התנדבות בעקבות המלחמה – מה עשינו מה-7 באוקטובר?

כשפרצה המלחמה, היינו בכלל בסיומו של טיול בצפון, באחד מהאירועים שהם מסורת ארוכת שנים של המכינה – שמחת תורה ביישוב הקהילתי הר חלוץ. הר חלוץ הוא מצפה בגליל שהוקם ע"י קהילה רפורמית חזקה. כל שנה, כמעט מיום הקמתה, המכינה משתתפת בשמחת תורה בהר חלוץ – טקס שמח, חגיגי ושיוויוני לחלוטין. בעבור רבות מהמכיניסטיות שלנו, זו הפעם הראשונה שיש להן הזדמנות (כנשים) לעלות לתורה ולהחזיק ספר תורה. גם השנה זה היה אירוע מרגש מאוד.

לצערנו, ב-7 באוקטובר, כמו כל אזרחי ואזרחיות מדינת ישראל, הגבנו בתדהמה, צער ואבל גדולים לנוכח התקיפה חסרת התקדים ביישובי הנגב המערבי ובכל הארץ. אבל, די מהר הרגשנו שאנחנו לא יכולים להישאב רק אל האבל והדיכאון, והזכרנו לעצמנו שיש הרבה מאוד אנשים שצריכים אותנו! מכינת תלם היא המכינה הכי מתנדבת בארץ, ולכן כבר היו לנו קשרים עם מסגרות התנדבות רבות שביקשו את הסיוע שלנו, ואנחנו כמובן נרתמנו למשימה במהירות האפשרית. לאורך חודשיים שלמים לאחר המלחמה – התנדבנו בעשרות מוקדים, והפכנו את העשייה הקהילתית למרכז המכינה. ארזנו מארזים, שיחקנו עם ילדים, פינינו מקלטים, עזרנו למשפחות מילואים, דיברנו עם קשישים ומה לא… כל מה שצריך.

אין לנו ספק שהעשייה המשמעותית הזו הייתה חשובה ועזרה לכל כך הרבה אנשים, אבל מבחינתנו – היא עזרה לנו! ההתנדבות הוציאה אותנו מעצמנו ומהקשיים שלנו וכיוונה אותנו החוצה, עוררה בנו תקווה והשראה ואפשרה לנו להיות ביחד למען החברה הישראלית. וזה בעצם מה שבאנו לעשות במכינה…

בפוסט בקישור כאן – מוזמנים לצפות בסרטון חמוד שהכנו מסכם את התקופה הזאת.